Wybieramy adwokata

Korzystanie z pomocy prawników, radców prawnych czy adwokatów to codzienność. Każdego dnia pojawiają się nowe, trudne przypadki, w których bez pomocy wykwalifikowanej osobie w dziedzinie prawa nie poradzilibyśmy sobie. W poszukiwaniu idealnego adwokata musimy pamiętać, aby nie wykorzystał on naszej trudnej sytuacji do wzbogacenia się, nie dając od siebie nic w zamian.

Czym zajmuje się adwokat?

Wiele osób nie do końca wie, jakimi obowiązkami zajmuje się adwokat, a także z jakimi sprawami możemy się do niego zgłaszać. Po pierwsze, jest to osoba, która ukończyła studia prawnicze. Następnie musiała przejść praktyki w kancelarii prawnej. Adwokat ma najwyższe uprawnienia z wszystkich instancji, przez co nauka tego zawodu wiąże się z długoletnią edukacją i stałym dokształcaniem.

Przez to sam proces wydaje się długi i żmudny. Nie ma więc co się dziwić, że od adwokata oczekuje się rzetelności i dużej wiedzy. Takimi cechami z pewnością cechuje się adwokat z Katowic. Jeśli więc szukamy osoby, która rozwiąże nasze problemy prawne, adwokaci z Katowic z pewnością sprawdzą się w tej kwestii idealnie.

Czym się różni adwokat od radcy prawnego?

Do dziś wiele osób nie widzi różnicy, między adwokatem a radcą prawnym. Zawody te różnią się od siebie. Po pierwsze, radcą prawnym nazywamy osobę, która ukończyła aplikację radcowską. Następnie uzyskała wpis na listę radców prawnych. Zawód ten powiązany jest z występowaniem przed sądem czy reprezentowaniem klientów w sprawach karnych.

Jak więc widać, radca nie jest upoważniony do wykonywania wszystkich kompetencji, za które odpowiada adwokat – osoba postawiona najwyżej. Takie osoby muszą przejść dodatkową edukację i ukończyć kolejne aplikacje, by zostać np. adwokatem z Katowic. Pozostaje zadać sobie pytanie: jak odnaleźć idealnego adwokata i mieć pewność, że nasza sprawa nie pozostanie potraktowana nieodpowiednio?

Poszukujemy idealnego adwokata

Najważniejszym punktem, o którym musimy pamiętać zanim zdecydujemy się już na wizytę w danej kancelarii, jest przeczytanie opinii w internecie na temat konkretnego adwokata. Możemy zrobić to wpisując w wyszukiwarkę adwokat z Katowic czy też z innego miasta. Ukaże nam się kilka serwisów, na których inni umieszczają swoje doświadczenia związane z danym prawnikiem.

Złe oceny powinny wzbudzić naszą niepewność, z kolei dużo pozytywnych opinii i wygranych spraw świadczy tylko i wyłącznie o profesjonalizmie naszego przyszłego adwokata. Nie zapominajmy więc o tym i przygotujmy się pod tym kątem, zanim nawiążemy z adwokatem bezpośredni kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *