Zastosowanie pianki polietylenowej

Szukasz uniwersalnego materiału do zabezpieczenia towarów i przedmiotów w czasie transportu? Pracujesz w branży remontowo-budowlanej i często korzystasz z pianek, które mogą występować w arkuszach lub rolkach? Sprawdź, jakie są rodzaje pianek polietylenowych i dowiedz się, gdzie możemy je zastosować.

Co to jest pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa, w skrócie PE, to tworzywo sztuczne, które powstaje w czasie spieniania polietylenu przy czynnym udziale gazu izobutanu. Dzięki temu powstaje zamknięta struktura komórkowa. Materiał ten jest odporny na działanie wilgoci i pary. Jest chemicznie obojętny i bezwonny. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi.

W odróżnieniu od tradycyjnego styropianu, w 100 procentach nadaje się do ponownego przetworzenia, czyli całkowitego recyclingu. Pianka polietylenowa jest stosowana w szerokim zakresie w budownictwie oraz branży opakowaniowej.

Gdzie można stosować piankę polietylenową?

Ten uniwersalny materiał jest znakomitym środkiem ochronnym, wszelkiego rodzaju delikatnych powierzchni wymagających zabezpieczenia przed zarysowaniem. Znajduje zastosowanie przy pakowaniu mebli, towarów lub elementów szklanych, ceramicznych, a także sprzętu elektronicznego, RTV i agd.

Pianka polietylenowa doskonale chroni przed wilgocią oraz amortyzuje wstrząsy w czasie transportu. W branży remontowo-budowlanej jest podstawowym materiałem różnego rodzaju podkładów podłogowych i taśm dylatacyjnych i izolacyjnych. Dzięki swoim właściwościom piankę można bez problemu poddawać obróbce, przycinaniu lub zgrzewaniu.

W jakich postaciach występuje pianka polietylenowa w ofercie handlowej?

Najczęściej kupowaną pianką na rynku jest pianka w rolce. Sprzedawana jest w różnych szerokościach i długościach. Jej grubość mieści się w przedziale od 0,8 do 10 milimetrów. Umożliwia to jej dokładne dopasowanie do miejsca montażu i jego wymiarów.

Inną, także bardzo popularną wersją, jest pianka w arkuszach. Grubość pojedynczej płyty może osiągnąć nawet aż 100 milimetrów. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowe laminowanie powierzchni płyty pianki, warstwą pianki o wyższej gęstości. Dzięki temu osiągnąć można efekt ruchomej klamry, która spina kształtki wycięte z głównej płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *