Zbiorniki IBC to nowoczesne kontenery wielokrotnego użytku, bardzo wygodne i praktyczne. Przeznaczone są do magazynowania, a także transportowania substancji ciekłych i naturalnych, niebezpiecznych, palnych i tych, które wymagają certyfikatu UN. Zbiornik IBC i kontener IBC stosowane są do przechowywania alkoholi, środków dezynfekcyjnych oraz wody.
Kontener IBC – z czego jest wykonany?
Zbiornik IBC i kontener jest wykonany z polietylenu, który odporny jest na działanie chemikaliów oraz na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu transport cieczy żrących jest bardzo bezpieczny. Kontenery IBC są w połowie przezroczyste, a to pozwala na obserwację substancji, która znajduje się w ich wnętrzu. Zbiornik otoczony jest stalowym koszem, który dodatkowo ochrania zawartość, a także ułatwia rozładunek. Dzięki temu zbiornik jest stabilny w czasie transportu, a także pomaga w ustawieniu go na palecie z drewna.
Jak wybrać odpowiedni kontener IBC?
Wszystkie kontenery, które są dostępne w sprzedaży, są do siebie bardzo podobne pod względem formy i kształtu. Są to przeważnie sześciany. Różnić się mogą pojemnością, a największy z nich ma objętości aż 1000 ml. Każdy z tych pojemników może mieć różne przeznaczenie. W większości są one uniwersalne, natomiast część z nich została przygotowana z myślą o płynach szczególnych, takich ja oleje, deszczówka i alkohol.
Co to są paletopojemniki?
Paletopojemniki to jeden z rodzajów kontenerów IBC. Są one bardzo wytrzymałe, przenośne, umieszczone w metalowym koszu na palecie. Przeznaczone są do czasowego przechowywania oraz przewożenia płynów różnego rodzaju. Nadają się do magazynowania wszystkich płynnych substancji, takich jak woda, oleje i inne substancje spożywcze.
Paletopojemniki wykorzystuje się również bardzo często w przemyśle chemicznym.
Co oznacza skrót IBC?
IBC oznacza skrót angielskiej nazwy, która w polskim tłumaczeniu oznaczać może duży pojemnik do przewożenia luzem. Innymi określeniami na te pojemniki i kontenery to mauser lub schutz, pochodzące od nazw producentów.Wszystkie kontenery to produkty, które spełniać muszą określone normy. Po pierwsze muszą być całkowicie szczelne, a po drugie muszą być wykonane z tworzywa polietylenowego.