Świeże powietrze jest niezbędne do życia, ale znajdujące się w nim drobinki kurzu, bakterie, wilgoć i całe mnóstwo innych cząsteczek mają znaczący wpływ na psucie się żywności. I właśnie w takim kontekście warto się przyjrzeć folii polietylenowej, jej zastosowaniu, rodzajom, a także zaletom.
Czym jest folia polietylenowa producent?
Zasadniczo, Folia polietylenowa producent to tworzywo sztuczne, które powstaje z węglowodorów, a te z kolei są uzyskiwane z ropy naftowej, rzadziej z gazu ziemnego. Folia sama w sobie ma bardzo szerokie zastosowanie, od budownictwa, gdzie używa się jej np. do ochrony okien, podłóg czy mebli przed zabrudzeniem farbą, aż po przemysł spożywczy. Zdecydowana większość produktów żywnościowych jest przecież sprzedawana w opakowaniach foliowych. Także w domach, na co dzień używa się folii polietylenowej.
Rodzaje folii polietylenowej
Folię polietylenową można produkować w różnych odmianach, ale także kolorach i o zróżnicowanej grubości. Bez wątpienia jest to tworzywo bardzo wszechstronne. Na rynku można znaleźć dwa najpopularniejsze rodzaje folii:
– o niskiej gęstości, czyli LDPE – chyba każdy zna ten rodzaj, a nawet jeśli nie, to z pewnością nie raz pakował swoje zakupy do reklamówki jednorazowej,
– o wysokiej gęstości, czyli HDPE – to dość sztywny plastik o krystalicznej strukturze. Najczęściej używa się go do produkowania plastikowych pojemników, takich jak kosze na śmieci, opakowań na napoje, środki do prania, a nawet deski do krojenia.
Zalety folii polietylenowej
Jak już zostało wspomniane, folia ma bardzo dużo zalet wśród, których na uwagę zasługują takie jak:
– ochrona – jest szczelna, a także świetnie nadaje się do zgrzewania, a oprócz tego można ją owinąć wokół produktu i w ten sposób odciąć dopływ powietrza i wilgoci,
– lekkość – dzięki temu, że folia jest lekka bez trudu można ją schować w kuchennej szufladzie. Być może to nie jest bardzo istotne, ale w niemal w każdym domu znajduje się folia spożywcza,
– odporność – folia polietylenowa jest odporna na uderzenia i z tego powodu doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie wielu przedmiotów, nie tylko codziennego użytku.