Gdzie wykorzystuje się wyświetlacze monochromatyczne?

Wyświetlacze monochromatyczne coraz częściej zastępowane są kolorowymi ekranami kineskopowymi, ale nie oznacza to wcale, że całkowicie znikną one z rynku. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie wyświetlacz monochromatyczny w dalszym ciągu radzi sobie bardzo dobrze.

Czytniki e-book

W dzisiejszych czasach jest bardzo duży boom na e-papier, dlatego też coraz więcej firm produkuje nowoczesne e-czytniki, które oparte są na wyświetlaczach monochromatycznych. Oryginalny wyświetlacz monochromatyczny jest bardzo przyjazny dla ludzkiego oka, a co najważniejsze, dzięki niemu baterie mogą nawet kilka tygodni obyć się bez ładowania.

Większość czytników elektronicznych, które używają monochromicznych wyświetlaczy korzysta z popularnej technologii e-ink. To właśnie dzięki tej technologii można uzyskać obraz, który do złudzenia przypomina prawdziwy papier. Z dobrodziejstwa wyświetlaczy monochromatycznych korzysta na przykład firma Kindle, czyli jeden z największych producentów e-booków.

Terminale płatnicze

Nowoczesne terminale płatnicze wbrew pozorom to bardzo zaawansowane urządzenia, które bez żadnego większego problemu mogą obsługiwać różne rodzaje płatności. Pomimo olbrzymiego rozwoju w dalszym ciągu większość modeli wbudowany ma klasyczny wyświetlacz monochromiczny.

Wyświetlacze na terminalach i popularnych PIN-padach mogą być także kolorowe. Modele tego typu pomimo tego że są przyjemniejsze w odbiorze, to pobierają bardzo dużo energii, dlatego też wyświetlacze monochromatyczne doskonale radzą sobie przede wszystkim w mobilnych terminalach.

Aparaty fotograficzne

Wyświetlacze monochromatyczne od bardzo wielu lat wykorzystywane są także w nowoczesnych aparatach fotograficznych. Mowa tutaj przede wszystkim o popularnych bezlusterkowcach, które z wiadomych przyczyn muszą charakteryzować się niewielkimi rozmiarami i niską wagą. Porządny wyświetlacz monochromatyczny w całości wystarczy, aby błyskawicznie i wygodnie dokonywać wszelkich ustawień na swoim sprzęcie cyfrowym.

Pomocnicze monochromatyczne wyświetlacze wykorzystywane są również do podglądania aktualnych parametrów ekspozycji. Jak powszechnie wiadomo nowoczesne aparaty cyfrowe bardzo szybko się rozładowują, dlatego też warto rozejrzeć się za modelami, które oparte zostały właśnie na monochromatycznych wyświetlaczach. Bardzo wielu producentów umieszcza także dodatkowe wyświetlacze monochromatyczne na górnej części korpusu, dzięki którym można błyskawicznie dokonać odpowiednich ustawień w swoim aparacie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *