Czy tworzenie gier 2d jest trudne?

W dzisiejszych czasach jest bardzo wiele godnych uwagi firm, które tworzą wysokiej jakości gry 2d i 3d. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzy swój wymarzony tytuł i podzielić się nim z pozostałymi graczami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy tworzenie gier 2d jest trudnym zadaniem i po jakie narzędzia sięgnąć, aby przygotować swój pierwszy projekt.

Moda na tworzenie gier 2d – co warto wiedzieć?

Początkujący game developerzy praktycznie zawsze zaczynają swoją przygodę od tworzenia gier na 2d, które wbrew pozorom w dalszym ciągu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy kto chce nauczyć się tworzenia rozbudowanych gier, powinien nie tylko nauczyć się programowania, ale również poszukać ciekawego programu. Jeżeli chodzi o gry 2d to w Polsce największym zainteresowaniem cieszy się program GDevelop 4, który z roku na rok zdobywa coraz więcej zadowolonych użytkowników.

Dlaczego warto postawić na GDevelop 4

GDevelop 4 dostępny jest w języku polskim, dzięki czemu własne gry 2d mogą tworzyć nawet małe dzieci. W programie tym bardzo łatwo jest wykreować swój własny świat 2D, dzięki czemu można stworzyć nawet bardzo rozbudowany tytuł. GDevelop 4 jest bezpłatny i cały czas rozwijany, dlatego też początkujący game developerzy bardzo często właśnie od niego zaczynają swoją przygodę z tworzeniem gier na konsole. Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że nie ma możliwości zaprojektowania gry w 3d.

Jaki program do tworzenia gier na konsole Xbox?

Tworzenie gier na konsole jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż tworzenie gier na PC, dlatego też warto postawić na porządny program. W dzisiejszych czasach bardzo wielu game developerów korzysta z narzędzia Kodu Game Lab, które oferuje bardzo wiele możliwości. Dzięki temu programowi można stworzyć nie tylko gry na komputer, ale również na popularną konsolę Xbox. Sporą zaletą programu Kodu Game Lab jest to, że można tworzyć nie tylko proste gry 2d, ale również bardzo rozbudowane gry 3d. W internecie jest dostępna bardzo bogata baza poradników, dzięki czemu każdy może do perfekcji opanować ten program i pisać swoje wymarzone gry. Program jest po polsku i co najważniejsze dostępny jest za darmo. Bardziej zaawansowani użytkownicy powinni rozejrzeć się za Xbox Live Creators Program, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które znają języki programowania C# i C++ albo korzystały wcześniej z bardzo popularnego narzędzia Visual Studio.

Źródło strony: http://ifun4all.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *