Prowadzenie fanpage – wszystko co musisz wiedzieć

Od kilku lat ogromną popularność zdobywają rożnego rodzaju strony na facebooku, tzw. fanpage. Są rożnej tematyki, prowadzone niekiedy przez jedną a często przez cały sztab ludzi. W tym artykule postaram się konkretniej opisać na czym polega prowadzenie fanpage, czego możemy się spodziewać oraz czego wymagać.

Kto prowadzi fanpage?

Jeżeli prowadzisz firmę, jesteś osoba publiczną lub po prostu Twoje marzenie to prowadzenie facebooka o danej tematyce musisz się liczyć z kosztami i to całkiem niemałymi.

Co to znaczy kierowanie stroną na facebooku?

Zacznijmy od tego co najprawdopodobniej oznacza prowadzenie fanpage. Jest to zbiór konkretnych działań w serwisie społecznościowym facebook, mających na celu zdobycie popularności, większego odbioru czy tzw. wybicia się. W związku z tym osoba zajmująca się tym, czyli administrator będzie musiała odpowiednio często dodawać zdjęcia, posty, aktualności, śledzić rozwój fanpage, próbować trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Niby noc trudnego, prawda? A jednak tylko na pozór.

Sposób na sukces

Wielu specjalistów od social media próbuje wykreować zasady i sztuczki, jak sprawić aby to akurat nasz sposób prowadzenia facebooka był najlepszy. Jednak większości jest zgodnych co do tego, ze kluczowy wpływ maja czynniki: aktywność (zarówno w umieszczaniu postów jak i odpowiadaniu na prywatne wiadomości), wybranie odpowiedniej grupy odbiorców, świadomy i jasno wytyczony cel oraz zachęcanie nie tylko do zapoznania się z naszą oferta, ale dodatkowe szukanie i doczytywanie informacji. Nie możemy liczyć na sukces jeżeli nie poświęcimy odpowdniej ilości czasu i pracy w rozwój naszych mediów społecznościowych. Konkretna tematyka i odpowiednia grupa docelowa pomoże w osiągnięciu większych zasięgów. Dodatkowym atutem będzie ciekawa forma przekazu i zainteresowanie odbiorcy.

Cenniki prowadzenia fanpage

Prowadzenie fanpage cennik- hasło, które wyszukuje wielu twórców czy przedsiębiorców. Bardzo często zlecamy komuś kierowanie naszą stroną, szczególnie jeśli sami nie mamy zbyt wiele czasu. Jak rozkładają się ceny? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od bardzo wielu czynników. Wiele agencji oferuje ceny, które zaczynają się od kilkuset złotych a kończą na kilkunastu. Jednak chcąc wybrać dobra firmę bądź rozsądnego administratora, należy przejść bardzo długą drogę. Cennik zależny jest od określonych celów klienta, jego wymagań a także zasobów finansowych.

Podsumowanie

Reasumując, prowadzenie fanpage jest zadaniem dość trudnym, ale tez kosztownym. Jednak w dobie rozwijającej się techniki i social media, forma trafiania do ludzi poprzez facebooka będzie coraz bardziej rozpowszechniona. W związku z tym będzie można łatwiej i szybciej znaleźć odpowiednie osoby do prowadzenie facebooka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *