Nieznajomość włoskich przepisów (chociażby drogowych) łatwo może nas wpędzić w kłopoty. Jednak możemy z nich wyjść bez szwanku. Warto poszukać w tym celu biegłego adwokata.
Kiedy potrzebny Polski adwokat we Włoszech?
Polak, który musi procesować się we Włoszech, ma prawo kontaktować się z prawnikiem. Adwokat jednak powinien działać na terenie Włoch legalnie. Konieczna jest zarejestrowana w tym kraju jego prawnicza działalność.
W kolizję z włoskim prawem możemy łatwo wpaść, gdy nie znamy dokładnie przepisów np. drogowych. Inne są też kary za mandat. W Polsce mandaty są niewielkie w stosunku do pieniężnych kar we Włoszech.
Błąd na drodze można popełnić bardzo szybko, a skutki tego czynu grożą utratą sporego mienia. Prawnik z językiem włoskim jest jednak w stanie pomóc anulować nasz mandat.
Jak szukać polskiego adwokata z włoskimi kompetencjami?
Ponieważ dostęp do Internetu we Włoszech jest tak samo prosty, jak w naszym kraju, łatwo wyszukamy interesujące nas strony adwokackie. Upewnijmy się, czy wybrana kancelaria adwokacka ma prawo działać na terenie Włoch.
Skontaktujmy się po tych czynnościach z kancelarią i przedstawmy nasz problem w języku polskim. Nie musimy sobie łamać języka i szukać odpowiednich włoskich słów.
Polski prawnik we Włoszech ma opanowany adwokacki język włoski do perfekcji. Pomoże nam w napisaniu odwołania do sądu we włoskim języku. Przetłumaczy też na sali sądowej każde włoskie zdanie wypowiedziane przez sąd.
Jak nie zginąć we włoskim prawie? – pomoc adwokacka w języku włoskim
Konsultacje z polskim prawnikiem z językiem włoskim dają możliwość prostego poruszania się we włoskim prawie. Jest on co prawda łatwiejszy od prawa polskiego, ale konieczna jest znajomość języka adwokackiego.
Łatwo użyć nieodpowiedniego słowa w sądzie, co mogłoby przekreślić całą naszą nadzieję na ratunek. Skierowane do nas podchwytliwe pytania sądu w języku włoskim polskim potrafią nas zwieść na manowce.
Warto zatem sfinansować adwokacką pomoc w postaci polskiego prawnika z perfekcyjnym językiem włoskim. To klucz do wybronienia się z zarzucanych nam czynów i uniknięciem lub przynajmniej zminimalizowaniem kary.