Czy kreator listu motywacyjnego pomoże znaleźć zatrudnienie w wymarzonej firmie? Oczywiście, że tak! Wprawdzie nie zagwarantuje, że zostanie się przyjętym, ale zapewni to, że dokument będzie schludny, oficjalny i estetycznie wykonany.
Kreator listu motywacyjnego
Nie każdy ma talent do tworzenia oficjalnych pism. Niektórzy mają problem z napisaniem zwykłego podania, a co dopiero, gdy w grę wchodzą różne zagwozdki, które mogą towarzyszyć człowiekowi – również jeśli mowa o poszukiwaniu pracy.
Początkowo w sieci można było znaleźć kreator Curriculum Vitae, czyli życiorysu. Dziś można odnaleźć również kreator listu motywacyjnego. Co dzięki niemu można zyskać? Przede wszystkim czas – a jak wiadomo, jest on niezwykle cenny. Dzięki kreatorowi listu motywacyjnego zyskuje się także gwarancję rzeczowego pisma. Z kreatorem nie ma możliwości, że się o czymś zapomni, czegoś nie doda. Jak to możliwe? Otóż kreator listu motywacyjnego zawiera różne kroki, które trzeba kolejno przejść, by na ostatnim etapie zobaczyć swój własny list motywacyjny. W pierwszym kroku podaje się podstawowe dane: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, adres do korespondencji, odnośniki do stron społecznościowych – Twitter, Linedin czy Facebook (te informacje są oczywiście bonusowe, nie trzeba ich podawać, jeżeli nie ma się na to ochoty bądź nie posiada się kont na takich portalach).
W kolejnym kroku należy określić do kogo kierowany jest dany list – czyli wpisać nazwę firmy, adres siedziby oraz osobę, do której list jest kierowany: prezes, zarząd, dyrekcja. W tym kroku również zaznacza się opcję wyświetlania klauzuli o poufności danych. Niestety bez określenia, że podane przez kandydata dane mogą być przetwarzane, pracodawca nie będzie mógł wybrać numeru telefonu i zadzwonić z propozycją umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną. Dlaczego? Dlatego, że bez takiej klauzuli jest to zabronione.
Kolejny krok to wpisanie głównej treści listu motywacyjnego. Bazą do jej stworzenia powinien być, napisany wcześniej, życiorys. W liście motywacyjnym należy szerzej opisać kolejne, wymienione w CV pozycje zawodowe. Opisać czym zajmowano się w danym zakładzie pracy, co stanowiło problemy a w czym było się najlepszym. Tutaj należy opisać również swoje zainteresowania, pasje, hobby. Warto wspomnieć szerzej o ukończonych szkołach, kursach czy zdobytych nagrodach.
Kiedy przejdzie się przez wszystkie, wyżej wymienione, kroki – trzeba będzie zatwierdzić pismo a kreator listu motywacyjnego automatycznie wyświetli cały dokument. Po jego wyświetleniu należy go zapisać na dysku, wydrukować, wysłać do pracodawcy i… czekać na telefon z propozycją pracy.