Jak wybrać biuro rachunkowe w Katowicach?

Przedsiębiorcy powinni mieć świadomość, że wybór biura rachunkowego jest jedną z najbardziej istotnych decyzji. Od poprawności rozliczeń będzie bowiem zależało dalsze funkcjonowanie firmy. Ponadto trzeba sobie uświadomić, że konkurencja wśród biur rachunkowych jest obecnie bardzo duża. Jak zatem wybrać biuro księgowe w Katowicach? Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę?

Ubezpieczenie OC na działalność biuro rachunkowego

Trzeba wiedzieć, że ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego w Katowicach musi być jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze biura księgowego. Ubezpieczenie będzie bowiem chroniło przedsiębiorstwo od odpowiedzialności finansowej w przypadku ewentualnych błędów. Należy również wiedzieć, że im wyższa będzie kwota ubezpieczenia tym lepiej dla klienta. Rekomendowane jest zatem zapytanie księgowej o kwotę ubezpieczenia, a także dowiedzenie się czy prócz podstawowego zabezpieczenia biuro posiada również rozszerzoną polisę.

Zakres usługi księgowej

Przedsiębiorca przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie powinien także sprawdzić co dokładnie obejmuje dana usługa księgowa. Obecnie na rynku można bowiem zdecydować się na usługę obejmującą zakres podstawowy, czyli wyliczanie podatków oraz wysyłkę wszyskich koniecznych deklaracji do urzędów. Bardziej wymagające osoby mogą z kolei rozpocząć współpracę z biurem księgowym, które będzie nie tylko reprezentowało przedsiębiorcą w urzędach, ale również dostarczało różnego raporty czy udzielało doradztwa podatkowego.

Doświadczenie i specjalizacja branżowa

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze biura księgowego jest jego specjalizacja jeżeli chodzi o obsługę firm. Biuro księgowe w Katowicach może bowiem doskonale radzić sobie z rozliczaniem różnych firm transportowych. Z kolei inne biuro rachunkowe będzie się specjalizowało w firmach farmaceutycznych.

Cena

Oczywiście nie jest rekomendowane kierowanie się tylko i wyłącznie ceną. W zdecydowanej większości przypadków niższa cena będzie miała bardzo duży wpływ na wszystkie opisane wyżej aspekty. Bardzo istotne jest także rozsądne wybranie biura księgowego. Cena powinna być proporcjonalna do oferowanych przez biuro rachunkowe usług. Warto zatem jeszcze przed podjęciem decyzji bardzo dokładnie sprawdzić czy oprócz opłaty podstawowej za prowadzenie firmy, biuro nie będzie naliczało jeszcze dodatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *