Co zrobić ze zbędnymi foliówkami?

Reklamówki foliowe z nadrukiem otaczają nas ze wszystkich stron. Rozdawane są w zakładach pracy, a także są najwygodniejszym sposobem na realizowanie zakupów. Bez znaczenia, czy kupuje się żywność, czy też ubrania lub sprzęt elektroniczny, torba foliowa z nadrukiem danego sklepu zawsze jest częścią zakupów.

Problem z foliówkami

Niestety przykrą konsekwencją tej zbyt dużej wygody są wręcz setki zbędnych torebek foliowych znajdujących się w każdym z domów. Początkowo nie sprawiają one zbyt dużego problemu, ponieważ łatwo można te kilka zbędnych torebek zmieścić w pierwszej lepszej szufladzie, jednak bardzo szybko te kilka sztuk zamienia się w kilkadziesiąt, a z tymi ilościami już jest pewien problem. Zarówno ten związany z przechowywaniem, jak i z późniejszym wykorzystaniem. W końcu torebki foliowe z nadrukiem nie są tak uniwersalne, jak by się mogło wydawać.

Przechowywanie torebek

Podstawową zasad podczas przechowywania torebek foliowych jest ich początkowe odpowiednie posortowanie. Należy oddzielić te, które posiadają nadruki od tych zwykłych, nieposiadających żadnych znaków graficznych. Dodatkowo oddzielić należy torebki foliowe z nadrukiem, które są lepszej jakości, od tych gorszych.Posortowane torby należy następnie logicznie rozmieścić w odpowiednich pojemnikach. Na mniejsze i gorszej jakości zastosować można, chociażby opakowanie po chusteczkach, a dla lepszych jakościowo toreb foliowych z nadrukiem np. kartonowe opakowanie po butach.

Zastosowanie torebek

Czy to torebka foliowa z nadrukiem, czy też zwykła, zupełnie podstawowa torebka foliowa, każda z nich może zostać zastosowana na zupełnie odmienne sposoby, niż te, w wyniku których trafiła do naszego mieszkania.Przykładowo małe torebki foliowe mogą być świetnie wykorzystywane jako transport kanapek przez dziecko do szkoły, a duże i mocne reklamówki foliowe z nadrukiem, jako zwykły worek na śmieci. Ich mocna konstrukcja i dodatkowych uchwyt pozwalają przez dłuższy czas na zastępowanie nimi worków.Nie można również zapominać o najbardziej oczywistym zastosowaniu toreb foliowych, czyli wielokrotnym noszeniu w nich zakupów. Przecież nie trzeba za każdym razem płacić kilkadziesiąt groszy za torebkę. Dopóki wcześniej używana jest w dobrym stanie, można z powodzeniem powtórnie ja używać.

Jak zatem widać, poradzenie sobie z nadmiarem toreb foliowych nie musi być wcale takie trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *