Kontenery IBC – co warto wiedzieć?

Kontenery IBC cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy związani są z branżą spożywczą. Pojemniki znacznie usprawniają wiele procesów logistycznych w firmach, umożliwiając przy tym obcięcie kosztów.

IBC kontener – charakterystyka produktu

Kontenery IBC są rodzajem paletopojemników – mają zatem postać plastikowego zbiornika, który można dodatkowo ulokować na palecie. Wewnątrz umieszczany jest dowolny rodzaj płynu – IBC kontener to produkt, w którym w bezpieczny sposób można przechowywać i transportować nawet groźne lub szkodliwe preparaty czy substancje. Ważną sprawą jest fakt, że pojemnik jest skonstruowany bardzo solidnie. Cechuje go ogromna odporność na rozmaite czynniki chemiczne i fizyczne, jak np. wysoka i niska temperatura. Na dodatek kontener IBC zapewnia stuprocentową higienę wszystkim towarom, które są w nim przewożone. Całość jest szczelnie zamykana, co uniemożliwia wydostanie się na zewnątrz płynu lub przedostanie do niego nieczystości. Warto wspomnieć, że pojemniki te sprawdzają się w każdej formie transportu (zarówno w drogowym, jak i wodnym lub szynowym).

Kontener IBC wymiary i zakup

Pojemniki dostępne są w kilku wersjach. Poszczególne modele różnią się m.in. wielkością, zatem kupując kontener ibc wymiary zbiornika można dostosować do własnych potrzeb. Dostępne są standardowe wersje, czyli ok. 1,2×1,2×1,1 metra (a więc o pojemności przekraczającej tysiąc litrów), jak również mniejsze pojemniki. W momencie, gdy IBC kontener nie jest używany, zabiera niewiele miejsca, ponieważ można go złożyć, znacznie redukując jego wymiary. Dla sporej ilości przedsiębiorstw oznacza to duże oszczędności, związane z transportem i miejscem magazynowym. Ponadto wielkość pojemników jest także odpowiednia do obsługi przez jedną osobę, co również minimalizuje koszty, ponieważ nie wymaga szerszego grona personelu do ich składania. Dużą zaletą jest również fakt, że na powierzchni pojemników IBC można umieszczać pomocnicze naklejki informacyjne, dotyczące np. nazwy towaru czy firmy. Kontenery IBC są dziś produktem łatwo dostępnym. W celu zakupu najlepiej odwiedzić sklepy i strony producentów takich pojemników. Przeglądając poszczególne z ofert, trzeba mieć na uwadze zapotrzebowanie danego przedsiębiorstwa i parametry (wielkość, pojemność, waga) danego zbiornika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *