Pomoc prawna w profesjonalnej kancelarii – na czym polega?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z fachowej i profesjonalnej pomocy prawnej. Chcemy zapobiegać łamaniu praw przez pracodawcę, przez różnego rodzaju sklepy oraz przez bliskie nam osoby. Coraz chętniej walczymy o swoje prawa i przywileje oraz działamy w zgodzie z własnymi potrzebami. Dlatego też z pomocą przychodzą kancelarie prawne, które potrafią szybko i konkretnie wytłumaczyć klientom jak rozwiązać różnorodne sprawy, jak odeprzeć ataki z różnych stron oraz jak się bronić. Na co możemy liczyć, udając się do kancelarii prawnej? Oto odpowiedź.

Kancelarie prawne i ich usługi

W skład kancelarii prawnej w Katowicach wchodzi wiele wykształconych i doświadczonych osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa. Do głównych obszarów należą sprawy: z zakresu prawa cywilnego czyli sprawy o zadośćuczynienie, odszkodowanie, ustalenie odpowiedzialności na przyszłość), za naruszenie dóbr osobistych, dziedziczenie (czyli stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, spis inwentarza), egzekucja a także wszelkie sprawy dotyczące problematyki rodzinnej (jak np. rozwód, separacja, pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej, kontakty, alimenty).

Kancelaria prawna Katowice doświadczona jest również z zakresu prawa karnego. W ramach tych spraw odbywa się reprezentacja pokrzywdzonego oraz obrona podejrzanego na wszystkich etapach postępowania), karnego wykonawczego (odroczenie wykonania kary, zawieszenie wykonania kary, system dozoru elektronicznego, zamiana kary), wykroczeń. Również prawo administracyjne czy prawo prace nie jest obce pracownikom.

Ponadto, pomoc mogą uzyskać nie tylko klienci indywidualni, ale i osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowych, firmy i przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie pozwala w wielu firmach na bieżąco kontrolować sytuację prawną, by uniknąć niemiłych niespodzianek w czasie kontroli. Coraz więcej firm nawiązuje stałą współpracę z prawnikami, by ci byli do dyspozycji firmy przez kilka godzin tygodniowo.

Konsultacja

Wiele osób obawia się wykonania pierwszego kroku i zadzwonienia do kancelarii w celu umówienia się na wizytę. Bez obaw. Konsultacja to zwykłe spotkanie, na którym klient ma możliwość przedstawienia swojego problemu. Porada prawna, której udzieli wówczas kancelaria będzie polegała na ocenie prawnej danej sprawy w oparciu o obowiązujące przepisy. Takie spotkanie ma na celu przedstawić klientowi rozwiązania, by ten podjął samodzielne działania.

Wiele osób szuka pomocy również w redagowaniu pism ( do Sądów, Urzędów itp.). Kancelaria prawna Katowice również posiada w swojej ofercie taką formę pomocy. Na zlecenie klientów, osoby w niej pracujące przygotowują pisma takie jak, między innymi: wezwanie do zapłaty, pozew czy apelacja.

Koszt porady prawnej

Każda kancelaria prawna posiada własny cennik porad prawnych. Wszystko zależy od trudności danej sprawy oraz od rozwiązań, które zaproponuje pracownik kancelarii. Zdarzają się sprawy, iż wystarczy tylko kilka wskazówek jak powinien zachować się klient w określonej sytuacji. Inne osoby liczą na konkretne działania podjęte przez prawnika – np. napisanie pism lub reprezentacja w sądzie. Wówczas koszt całości usługi będzie wyższy.

Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę stałe opłaty prawników, które są niezależnie od ich cennika. Ponadto, przyjmuje się iż w większych miastach koszty takich usług są wyższe niż np, w mniejszych miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *